• Súťaž Hrdinovia internetu

• V rámci výtvarnej výchovy sa naši žiaci zapojili do edukačnej súťaže ,,Internautský komix,,. Boli sme úspešní a podarilo sa nám vyhrať 2.miesto L. Ferancová, ocenené boli aj žiačky V. Geburová, Z. Sýkorová.  Za zapojenie sa do súťaže boli odmenené všetky zúčastnené deti, kreslenkou a diárom. Deti sa cenám veľmi potešili. Všetkým srdečne blahoželáme.

• Pomoc drobnému vtáctvu

• Počas predmetu TECHNIKA sme vo štvrtok spolu so žiakmi 9.A v lese nad záhradkami zavesili na stromy vlastnoručne vyrobené vtáčie búdky. Samozrejme nevyhli sme sa ani prvej guľovačke. Keď pôjdete okolo, možno spozorujete, či tam nejaký vtáčik nezimuje. V pláne máme vyrobiť aj kŕmidla a počas zimných mesiacov nosiť vtáctvu potravu. Dúfam len že nebude taká tuhá :-)

• Piráti krásy

• Pravidelne sa v priestoroch našej školy uskutočňuje recitačná súťaž Piráti krásy, ktorú organizuje Diecézny katechetický úrad Biskupského úradu Spišskej diecézy. Tohtoročnú tému tradícií slovenskej duše od mnohých slovenských autorov sme si mohli vypočuť v podaní talentovaných žiakov z celej Oravy. Bol to pre nás nádherný a obohacujúci zážitok. Veľmi nás teší, že sa tradične zapájajú aj recitátori z našej školy a žiačke deviateho ročníka Barbore Hrubjákovej sa podarilo obsadiť tretie miesto, patrí jej naša srdečná gratulácia.

• Prezentácia SŠ

• Po dvojročnej prestávke nás opäť navštívili pedagógovia a žiaci miestnych stredných škôl, kde pútavým spôsobom prezentovali našim deviatakom študijné odbory, pobyty v zahraničí, úspechy na súťažiach, známych absolventov, ale i vízie do budúcnosti.

Pozvané školy:

Súkromná Spojená škola EDUCO, Slanická osada, Stredná odborná škola technická Námestovo, Stredná odborná škola podnikania s služieb Námestovo, Stredná priemyselná škola informačných technológií Ignáca Gessaya Tvrdošín a Spojená škola Nižná

Verím, že toto stretnutie obohatilo našich žiakov a pomôže pri ich rozhodovaní a výbere tej správnej školy.

• Šarkaniáda 🪁

• Žiaci 3. a 4. ročníka v ŠKD využili svoju poobedňajšiu činnosť puštaním šarkanov a dosýta sa vyšantili. Taktiež sa k nim pridali aj žiaci 2.ročníka a aj naši prváčikovia.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Dňa 24.10. 2022 sme si pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Počas vyučovania sa žiaci zapojili do rôznych knižných aktivít. V popoludňajších hodinách navštívili školskú knižnicu so svojimi súrodencami, rodičmi i starými rodičmi. Ďakujeme všetkým, ktorí podporili vytvorenie vzťahu ku knižnici.

• Výchovný koncert

• Dňa 13.10. 2022 sme sa so žiakmi II. stupňa zúčastnili výchovného koncertu, z ktorého si žiaci odniesli nádherný  zážitok.

• Týždeň vo Fantázii

• Prvý októbrový týždeň sme tretiaci a štvrtáci strávili v krásnom horskom prostredí Starej Myjavy. Spoznávali sme jej okolie vychádzkami, plnili sme rôzne zábavné úlohy, navštevovali kluby podľa vlastného záujmu. Škola v prírode sa deťom páčila bola plná nezabudnuteľných zážitkov.

• Plavecký výcvik

• Od 26.9. 2022 do 30.9. 2022 sa naši žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili plaveckeho výcviku v Tvrdošíne. Tretiaci mali základný kurz a štvrtáci zdokonaľovací. Žiaci sa na kurz tešili a veria, že sa naučia dobre plávať.

• Beseda so známou spisovateľkou Gabrielou Futovou

• Naši žiaci 3.A, 3.B a 4.A sa zúčastnili besedy v mestskej knižnici v Námestove. Stretli sa s obľúbenou spisovateľkou, autorkou kníh pre deti a mládež. Pani spisovateľka nám sprezentovala niektoré knihy porozprávala ako vznikali. Na záver si mohli deti kúpiť jej tvorbu. Aj takto môže vyzerať čítanie na našej škole. Ďakujeme knižnici za krásnu akciu.

• Turistika v Roháčoch

• Triedy 9.ročníka, 8. ročníka a 7. B sa zúčastnili turistiky na Roháčske plesá. Žiakom patrí veľká pochvala za výkon ktorý dnes podali.

• Zazvonil zvonec a prázdninám je koniec

• Takto symbolicky sme začali nový školský rok 2022/2023. Prázdne a tiché chodby sa zaplnili a rozozvučali. Najviac očakávaní bolo vidieť na tvárach prvákov, ktorých privítali ich nové pani učiteľky. Aj v tomto školskom roku sme pre všetkých žiakov naplánovali množstvo vzdelávacích  a zážitkových aktivít. Veríme, že si ich po dvoch rokoch obmedzení naplno užijeme. Prajeme  všetkým žiakom, pedagógom, zamestnancom aj rodičom  našej školy úspešný štart do nového školského roka 2022/2023.

• Exkurzia Oravský Podzámok

• Krásne slnečné ráno nás potešilo. S radosťou sme sa vybrali na naše poznávanie. Cieľom bola návšteva hradu. No a nesklamal , videli sme všetko naživo, započúvali sme sa do histórie aj príbehov ktoré sa kolujú o tejto majestátnej pamiatke.

• IQ olympiáda

• Ďakujeme Alžbetke Pilarčíkovej za úspešnú reprezentáciu našej školy v celoslovenskom kole IQ olympiády.