• Netradičný výlet na Oravský hrad

• Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava pravidelne organizuje podujatie História bližšie deťom a mládeži, ktoré je určené žiakom základných škôl. Naši siedmaci mali tak možnosť netradičným spôsobom preniknúť do tajomstiev stredoveku. Prostredníctvom troch stanovíšť spoznali život poddaných na panstve, oboznámili sa s extravagantným štýlom odievania v období gotiky a napokon sa stretli s tajuplným alchymistom, ktorý hľadal kameň mudrcov.

• Pozvánka do knižnice

• Milí milovníci čítania a príbehov, s potešením vám oznamujeme, že naša školská knižnica od 19.9. 2023 odomyká svoje dvere. Pozývame aj tých, ktorí radi nečítajú, možno ste ešte nenašli knihu pre vás správnu. Na všetkých čitateľov sa teší kolektív školskej knižnice.

Otváracie hodiny:

utorok: 13:00 - 14:00

streda: 11:15 - 12:00 12:15 - 13:15

štvrtok: 11:30 - 13:00

piatok: 12:10 - 13:20

• Pohyb a pobyt v prírode

• V rámci účelového cvičenia zameraného na pohyb a pobyt v prírode žiaci 1.-4. ročníka absolvovali v stredu turistickú vychádzku na Edyho ranč. Cieľom vychádzky bolo preveriť fyzickú výkonnosť, vytrvalosť, a spoznať krásy okolitej prírody zážitkovým učením. Žiaci 5. a 6. ročníka  si spríjemnili deň vychádzkou na Rio de Klin. Žiaci 7.,8. a 9. ročníka zdolali Babiu horu. Počasie bolo nádherné, žiaci disciplinovaní a aj napriek náročnej trase to všetci zvládli výborne.

Edyho ranč

Rio de Klin

Babia hora

• Otvorenie školského roka 2023/2024

• Po krásnych dvoch mesiacoch oddychu sa opäť otvorili brány školy. Tešíme sa na ďalší školský rok plný zážitkov z učenia, exkurzií, projektového vyučovania a ostaných aktivít. Prajeme si, aby sme ho prežili v zdraví a úspešne.

• Ukončenie školského roka 2022/2023

• Opäť sme ukončili ďalší úspešný školský rok. Naši deviataci ukončujú jednu veľkú kapitolu svojho života. Rozlúčili sa s nami vlastnou vytvorenou piesňou a posledný krát si symbolicky zazvonili zvončekom základnej školy. Dnes boli všade nielen úsmevy a objatia, ale aj slzy. My vám milí naši bývalí deviataci prajeme veľmi veľa šťastia a úspechov na novej kapitole vášho života.

Touto cestou zároveň ďakujeme všetkým pedagógom našej školy za trpezlivosť, obetavosť a skvelú prácu odvedenú v tomto školskom roku.

Užite si leto, načerpajte síl, lebo september je tu čoskoro.