• Deň Zeme🌎

• Žiaci 1.- 4. ročníka na našej škole oslávili Deň Zeme čistením okolia školy. Zapojili sme sa tak zároveň do výzvy,, Vyčisti si svoje okolie". Dobrý pocit sme mali všetci. Aj keď malou troškou, ale predsa sme prispeli ku krajšej a zdravšej prírode. Prajeme si nech nám ostáva naša príroda čistá.

• Chráňme si našu Zem

• Apríl je mesiac, kedy si pripomíname Deň Zene, avšak ochrana našich lesov, zvierat, prírody je nevyhnutná počas celého roka. Preto sme pre našich žiakov pripravili environmentálne prednášky v spolupráci so správou Chránenej krajinnej oblasti Horná Orava pani Zuzanou Kertysovou. Prednáška bola na tému ,,Včely," žiaci tretieho a štvrtých ročníkov si vyskúšali prácu včielok, ich dôležitosť v prírode , naučili sa akú úlohu má v ktorom období včielka, ako dlho žije a ešte veľa zaujímavosti o včelách. Diskutovali o tom čo sa chceli dozvedieť. Ďakujeme krásne za príjemné chvíle strávené s p. Kertysovou.

• Hviezdoslavov Kubín

• Koncom marca sa konalo okresné kolo najstaršej recitačnej súťaže - Hviezdoslavov Kubín. Cenu poroty získala Michaela Glončáková z 5.A. Srdečne blahoželáme!

• Detská tvorivá Veľká noc

• Naši žiaci sa zapojili do zdobenia veľkonočného stromčeka na Hviezdoslavovom námestí. Odmenou im bolo hľadanie zlatého vajíčka. Kto si ho našiel, vymenil si ho za sladkú odmenu v cukrárni.