• Pytagoriáda - okresné kolo

• Dňa 20. a 21. marca sa konalo okresné kolo Pytagoriády. Naši tretiaci Michaela Dvorštiaková, Mário BuganBoris Genšor boli úspešní riešitelia a ôsmak Jakub Čierny obsadil krásne 2. miesto. Blahoželáme.

• Čitateľský deň

•    V stredu 22.3.2023 sa bežný vyučovací deň zmenil na čitateľský deň pre žiakov 1.-4. ročníka. Žiaci sa zdokonaľovali  v čítaní, hravou a zábavnou formou spoznávali nielen rozprávky, ale aj ich autorov. Riešili rôzne kvízy, hádali hádanky, kreslili ilustrácie , hrali divadielka. Cieľom bolo vzbudiť v žiakoch potrebu čítania, radosť z čítania a radosť z nadobúdania nových vedomostí. Snáď sa nám to v tento deň aspoň trocha podarilo. Veď našou snahou  bolo, je  a stále bude napĺňať známe slovenské  príslovie „ Kto veľa číta, veľa sa dozvie .“

• Medzinárodný deň materinského jazyka

• V tento deň sa žiaci postavili zo svojich školských stoličiek a s dobrou náladou plnili rôzne jazykové úlohy a aktivity. Veríme, že aj takýmto spôsobom si zvýšili úroveň poznávania svojho materinského jazyka - slovenského jazyka.

• Marec mesiac knihy - 1. stupeň

•  Naše zážitkové učenie sme absolvovali v Dome kultúry v Námestove, so spoluprácou CVČ. ,,Vyrob si svoju záložku do tvojej obľúbenej knihy". Vypočuli sme si príbehy z novej knihy Lesníček.🌲 Potom sme vyrábali záložky do kníh a aj my sme čítali úryvky zo svojich rozčítaných kníh. Ďakujeme za príjemnú akciu, na ktorej sme sa mohli zúčastniť.