• Olympiáda v AJ - krajské kolo

• Opäť nám  Ondrej G. urobil veľkú radosť, ktorý v krajskom kole olympiády v anglickom jazyku obsadil prvé miesto a postupuje do celosloveského kola. Blahoželáme a tešíme sa s ním.

• Lyžiarsky výcvik

• "Nesneží a ty si na lyžiarskom zájazde", slová známej pesničky. Nám pršalo a svietilo slniečko, ale aj snežilo. Napriek počasiu si to užívli.

• Okresné kolo olympiády z AJ

• V okresnom kole nás reprezentovali dvaja žiaci. Ondrej G. obsadil 1. miesto a postupuje do krajského kola. Samuel J. bol úspešným riešiteľom. Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

• Návšteva bábkového divadla v Žiline

• Perinbaba,  príbeh o Alžbetke a Jakubovi netreba pravdepodobne žiadnemu divákovi obzvlášť predstavovať. Je to známa a obľúbená rozprávka nielen pre deti ale aj dospelých. Aj nás táto známa rozprávka zlákala do Žiliny. Všetky triedy 1.- 4. ročníka sme sa boli kultúrne zabaviť v skutočnom bábkovom divadle. Radosť detí a rozžiarené očká hovorili samé o zážitku, ktorý im istotne ostane ešte dlho v pamäti.

• Exkurzia ČOV

• Žiaci 7. ročníka absolvovali hodinu chémie na čističke odpadových vôd. Všetky získané poznatky o čistení vody z hodín mohli zažiť na vlastné oči a nos. Každá exkurzia je forma zážitkového učenia, ktoré výklad učiteľa nenahradí.

• Vianočná besiedka

• Dňa 16.12.2019 sa telocvičňa našej školy zmenila na malé divadlo. Do obecenstva zasadli rodičia žiakov, pred pomyslenou anjelikmi a vločkami vyzdobenou oponou sa postavili milé moderátorky a za sprievodu vianočných piesní sa mohlo začať divadelné vystúpenie. Vystúpenie, ktorého hercami, tanečníkmi, spevákmi, recitátormi boli žiaci 1.- 4. ročníka. Do svojho scenára vložili tančeky, piesne, scénku o stratených Vianociach. Svoje vystúpenie pripravovali s láskou , s tým, aby potešili svojich rodičov a blízkych. Chceli, aby aspoň na chvíľu zabudli na predvianočný zhon, nakupovanie, upratovanie, pečenie, ... Chceli zaželať šťastné a veselé Vianoce, a určite sa im to podarilo. Pomyslená opona spadla, svetlá zhasli a divadlo sa vyprázdnilo. Rodičia odchádzali šťastní, usmiati, spokojní. Nie len žiaci , ale aj celý pedagogický zbor zaželal rodičom a priateľom školy do nového roka veľa zdravia, šťastia, lásky a spokojnosti.

• Mikuláš

• Aj do našej školy dnes v ranných hodinách zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. Každý žiak dostal sladkú odmenu a malú machuľu od uhlia.

• Sudoku

• Dňa 12. 11. 2019 sa v Oravskej Polhore konala medziškolská súťaž v riešení SUDOKU. Súťažilo sa v troch kategóriach.  V I. kategórii Alžbetka Pilarčíková obsadila 2. miesto, v II. kategórii Laura Kováčová obsadila 2. miestoIvanka Floriančičová 3. miesto. Blahoželáme dievčatám.

• Roháče

• Vyučovanie v neopakovateľných Roháčoch

Roháče po stáročia vzbudzovali v obyvateľoch okolitých dedín a mestečiek úctu a rešpekt. Najvyššie končiare hrebeňa, charakteristické svojimi štíhlymi ostrými skalnatými vrcholmi boli opradené legendami, a tak vznikol aj ich názov – Roháče, alebo čertove rohy. Tento jedinečný úkaz prírody mali možnosť vidieť na vlastné oči aj naši ôsmaci. Počas  turistickej trasy mohli obdivovať prekrásne terasovito nad sebou umiestnené plesá v Smutnej doline, pozorovať terén obklopený prevažne kosodrevinami a čiastočne pokrytý skalami. Na záver si žiaci svoj zážitok z tohto  neopakovateľného miesta obohatili prechádzkou popri ľadovej vode Roháčskeho potoka pretekajúceho Roháčskou dolinou, kde sa zastavili pri krištáľovo čistých vodopádoch.

• Piráti krásy 2019

•   S radosťou Vám oznamujeme, že naša žiačka Júlia Lipničanová z 9.B sa zúčastnila oblastného kola recitačnej súťaže Piráti krásy, ktorú organizuje Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy. V silnej konkurencii získala pekné 3. miesto ( I.kategória - poézia).

• Návšteva predškolákov

•    V rámci spolupráce základnej  školy s materskou školou prijali škôlkari naše pozvanie a boli nás navštíviť.

Privítali ich malí prváci, ktorí sa s nimi podelili o školské lavice, aby si predškoláci mohli vyskúšať, aký je to pocit byť v škole. Samozrejme sa všetci spolu zvítali– spoznávali prostredie školy, recitovali, spievali, tancovali. Prostredníctvom detí a pani učiteliek prvého ročníka sa zoznámili s učebnicami z ktorých sa už naši prváci stihli doteraz všeličo naučiť – a veru nie je toho málo. A ani škôlkari sa nenechali zahanbiť.  Svojimi znalosťami dokázali, že na školu sa naozaj zodpovedne pripravujú. Vyučovacia hodina prebehla rýchlo ako voda a ukončilo ju až zazvonenie  školského zvonca.

Na záver si zo školy odniesli zopár darčekov, ktoré im budú pomáhať v príprave na školu. Po tomto milom stretnutí bude pre predškolákov ich zápis do školy určite jednoduchší. Ďakujeme škôlkarom za príjemné prežité chvíle. Veď rok prejde ako voda a z predškolákov sa stanú školáci, ktorí nebudú mať strach vstúpiť do našej veľkej školy. Aj školáci sa potešili kamarátom, ktorých si ešte pamätali zo škôlky. Boli sme ako jedna veľká rodina.

• Nemožno mi Ťa neľúbiť

• Dňa 23. 10. 2019 sme sa spoločne so žiakmi 8. a 9. ročníka vybrali do Banskej Štiavnice spoznať čaro romantizmu A. Sládkoviča a kus vzácnej histórie tohto mesta. “Nadchla nás myšlienka, vytvoriť z chátrajúceho Domu Maríny celosvetové pútnické miesto pre ľudí, ktorí veria v Lásku,” hovorí jeden zo zakladateľov unikátneho projektu Banka lásky v Banskej Štiavnici. Práve tu sa začal písať príbeh lásky Maríny Pischlovej a Andreja Sládkoviča, ktorú básnik neskôr zvečnil v básni Marína. Báseň sa zrodila zo skutočnej lásky dvoch mladých ľudí a od roku 1846 až dodnes je to najdlhšia ľúbostná báseň sveta.