• Deň učiteľov

• Pri príležitosti sviatku učiteľov si naši žiaci mali možnosť vyskúšať túto prácu. Mnohí zistili, že zasadnúť za katedru nie je až také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Viesť hodinu celých 45 minút sa nezaobíde bez zodpovednej prípravy a vyžaduje si nemalú dávku trpezlivosti. Všetkým pedagógom prajeme veľa síl, elánu do ich ďalšej práce s deťmi.

• Čitateľský maratón

• Marec -  mesiac knihy sa na našej škole už každoročne oslavuje čitateľským maratónom. Každá trieda má pripravené primerané aktivity zamerané na čitateľskú gramotnosť. Okrem čítania sa žiaci  zabávajú rôznymi hrami, divadielkami, kreslením, poznávaním rozprávok, tvorením vlastných príbehov a ešte množstvom iných aktivít. Žiaci sa na tento deň každoročne veľmi tešia.  No a prváci si ho užili po prvý krát a boli nadšení.

• Biblická olympiáda

• Dňa 21.3. sa traja žiaci z 5.A triedy - Laura Kováčová, Matej Ratica a Samuel Polák zúčastnili Dekanátneho kola Biblickej olympiády. Súťažili ako jeden tím a v kategórii ZŠ získali krásne 4. miesto. Blahoželáme im a ďakujeme, že majú záujem o štúdium Biblie.

• Plavecký výcvik žiakov 3. a 4. ročníka

• V marci sa tretiaci a štvrtáci zo ZŠ Slnečná už tretíkrát zúčastnili na plaveckom výcviku  v stredisku  Aquarelax v Dolnom Kubíne. Tretiaci absolvovali základný a štvrtáci zdokonaľovací plavecký kurz.

• Volejbal

• Tešíme sa z postupu do finále vo volejbale žiačok základných škôl medzi tri najlepsie školy v okrese. 21.marca nám držte palce.

• Návšteva DSS Námestovo

• Žiaci našej školy pod vedením p. Papajovej, vychovávateľky III. oddelenia ŠKD príjemne prekvapili obyvateľov domu dôchodcov s programom pri príležitosti sviatku MDŽ. Deti recitovali a spievali. Ich spev doprevádzal p. učiteľ Gogolák. Program sa veľmi páčil a p. riaditeľka domu dôchodcov poďakovala za kvietky a vystúpenie a čaká naše deti aj na deň matiek.

• Beseda s  geológom RNDr. Františkom  Teťákom, PhD
          • Beseda s geológom RNDr. Františkom Teťákom, PhD

•  Do našej základnej školy prijal pozvanie odborník geológ RNDr. František  Teťák, PhD. Dohodli sme sa, že príde rozšíriť obzor poznania našich žiakov 5. a  8. ročníka v rámci vyučovania biológie a geografie počas dvoch prednášok. Chceli by sme sa mu poďakovať  za ochotu prísť vo svojom voľnom čase medzi našich žiakov a prezentovať povolanie, o ktorom možno ani netušili. Naša škola víta takúto formu spolupráce rodičov, aby sa k nám dostali vedomosti o ďalších zaujímavých profesiách.

• Zo života ŠKD

• Minulý týždeň sa v rámci III. oddelenia ŠKD konala diskotéka. Zúčastnili sa všetci žiaci. Atmosféra a nálada bola vynikajúca a deti si takúto akciu chcú čoskoro zopakovať.

• Olympiáda v anglickom jazyku - krajské kolo

• Veľký úspech nášho žiaka Ondreja Grigľa, žiaka 6. A triedy, ktorý v krajskom kole (kategória 5. 6. 7. ročník) olympiády v AJ obsadil najvyššiu priečku. Ondrej prekonal aj súťažiacich z vyššieho ročníka. Tešíme sa z jeho úspechu

• Geografická olympiáda

• Už tradične sa na našej škole konalo okresné kolo geografickej olympiády. Úlohy boli náročné, ale súťažiaci sa nevzdávalií.

• Návšteva divadelného  predstavenia v Žiline
          • Návšteva divadelného predstavenia v Žiline

• Bolo studené januárové ráno, keď od ZŠ Slnečná v Námestove vyrazili smer Žilina  dva autobusy plné detí  z 1. stupňa . Hlavným cieľom bola návšteva predstavenia „O veľkom jedákovi a čarovnom kabáte“ v žilinskom bábkovom divadle. Príbeh o Hladošovi, ktorého vďaka jeho obrovskému apetítu čakala pekelná odmena, nesklamal. Humor, spev i múdre poučenie na záver, pútavé bábky a skvelé výkony bábkohercov spolu s typickou divadelnou atmosférou malých divákov oslovili. Deti boli všímavé, spontánne a empatické, predstavenie sa im páčilo.

• Lyžiarsky výcvik

• Lyžovačka v plnom prúde. Pozri si video kliknutím na obrázok a podeľ sa o zážitky s nami. Ďalšie fotografie nájdeš tu

• Hodina literatúry v divadle

• Žiaci 8. a 9. ročníka navštívili Slovenské komorné divadlo v Martine, aby si pozreli tragikomédiu Meštiaci od M. Gorkého. Žiakom sa divadelná hra veľmi páčila a domov si odniesli nezabudnuteľné zážitky.

• Tricklandia

• Unikátnu expozíciu trikov a optických ilúzií navštívili aj naši žiaci. Bola to hra s umelcom, v ktorej museli zapojiť všetky svoje zmysly,

• Úspechy v olympiádach

• Tento polrok sa našim žiakom na olympiádach mimoriadne darilo. Olympiády okresného kola anglického jazyka v kategórii 5. - 7. r. sa zúčastnil Ondrej Grigeľ zo 6. B a v tvrdej konkurencii obsadil nádherné prvé miesto. V úspechu  pokračoval aj Samo Polák, ktorý  dňa 24. januára reprezentoval našu školu v okresnom kole matematickej olympiády  v kategórii Z5 , kde sa stal víťazom. Obidvom blahoželáme