• Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide,
            kto nemá kožuška zima mu bude........Známe slová ľudovej piesne, ktoré nám pripomínajú obdobie zábavy, ľudovej veselice a hodovania v čase od Troch kráľov až do polnoci pred škaredou - Popolcovou stredou. Takže aj našou školou sa ozýval spev a radosť detí počas školského karnevalu. Žiaci z prvého a aj z druhého stupňa sa predstavili v rozmanitých a zaujímavých maskách. Bodkou tejto fašiangovej zábavy boli tradičné šišky, na ktorých si deti pochutnali.

• Lyžiarsky výcvik

• Dnes ukončili týždňový lyžiarsky výcvik žiaci 8. ročníka. Aj keď nám celý týždeň snežilo, bolo super.

• Geografická olympiáda

• Dňa 5. 2. 2015 sa na našej škole konalo okresné kolo geografickej olympiády.

V kategórii 6. -  7. ročník Viktória Bernátová obsadila pekné 3. miesto. V kategórii 5. ročník nás zastupovali aj štvrtáci Ondrej Grígeľ a Ondrej Poleta, ale ich výkony boli zrovnateľné so staršími súťažiacimi.

• Stolný tenis

• Na našej škole sa uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise. Podarilo sa zaznamenať úspech v podobe 1. miesta družstvu dievčat aj družstvu chlapcov. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy Sáre Galčíkovej, Zuzane Hýlovej, Anete Rentkovej, Daliborovi Dikovi, Jozefovi Kurťakovi a Jakubovi Zajacovi.

• Vianočná besiedka a aukcia

• Naši najmenší sa predviedli na tradičnom vianočnom programe. Spievali, tancovali, recitovali....Svojím vystúpením privolali do našej školy čaro Vianoc. Po vystúpení sa konali vianočné trhy, kde deti ponúkali svoje vlastnoručne vyhotovené výrobky.

• Geografická olympiáda

• Dňa 4. 12. 2014 prebehlo školské kolo Geografickej olympiády. Školského kola sa zúčastnili žiaci 5. až 9. ročníka. V piatom ročníku boli 3 úspešní riešitelia (Grígeľ Ondrej, Poleta Ondrej , Matis Matúš), v šiestom ročníku 2 úspešní riešitelia ( Madleňák Tomáš, Portala Mário ), v siedmom ročníku 3 úspešní riešitelia (Bernátová Viktória, Puvák Adam, Valek Patrik), v deviatom ročníku 1 úspešný riešiteľ Bakoš Andrej.

• Pytagoriáda

• Dňa 10. a 11. decembra sa konalo školské kolo Pytagoriády. V treťom ročníku bolo 6 úspešných riešiteľov, vo štvrtom ročníku 7 úspešných riešiteľov, v piatom ročníku 1 úspešný riešiteľ, v šiestom ročníku 1 úspešný riešiteľ, v siedmom ročníku 1 úspešný riešiteľ a v ôsmom ročníku 3 úspešní riešitelia. Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme.

• Mikuláš 2014

• K najmilším sviatkom roka patrí určite Mikuláš, ktorý poteší hlavne deti. Svätý Mikuláš zavítal aj do našej školy, ktorého sprevádzal čert s anjelom. Deti si spoločne zaspievali, neskôr si aj zatancovali a napokon dostali tradičné mikulášske darčeky.

• Hovorme o jedle

• 7.11. 2014

Za aktívnu účasť v súťaži " Hovorme o jedle " sme získali bronzový diplomCelý týždeň sa niesol v duchu zdravej výživy a aktívneho pohybu.

• Komparo

• Žiaci  8. a 9. ročníka sa dňa 6. novembra 2014  zúčastnili testovania, v ktorom si mohli zistiť úroveň svojich vedomostí z matematiky,  prírodných predmetov a slovenského jazyka.

• Imatrikulácia

• Naši malí prváci boli slávnostne pasovaní do žiackeho cechu. Preukázali sa, že tu právom patria. Hoci chodia do školy ešte len dva mesiace, krásne zaspievali, zatancovali a ukázali všetkým, že už poznajú aj niektoré písmenká, ba dokonca i vedia počítať. Pani zástupkyňa im popriala veľa úspechov, aby v škole zažili veľa šťastných chvíľ. Na záver sa deti radovali z lampiónov šťastia, ktoré im vypustili pani učiteľky.

• SNP a Špania dolina

• Naši najstarší spolužiaci sa vydali po stopách SNP. Tento rok sme si pripomenuli 70 rokov od jeho vypuknutia. Po krátkych úvodných filmoch, žiaci absolvovali objektové učenie, kde mali možnosť pracovať s historickými exponátmi. Na záver postupne prešli všetkými tematickými expozíciami, počas ktorých sa započúvali do zaujímavého rozprávania lektora. Návštevou pamätníka si žiaci nepripomenuli len jednu z dôležitých etáp našich národných dejín, ale zmyslom tejto cesty bolo pochopiť skutočný význam Slovenského národného povstania. Pri návrate domov deti čakala ešte jedna zastávka, počas ktorej navštívili Španiu dolinu, preslávenú svojou baníckou minulosťou.

• Recitačná súťaž "Janko Silan, s nádejou hľadiaci"

• Z príležitosti okrúhleho výročia narodenia (100) a smrti (30) slovenského básnika katolíckej moderny a katolíckeho kňaza Janka Silana sa na našej škole udialo oblastné kolo recitačnej súťaže „Janko Silan, s nádejou hľadiaci“. Dvadsaťdeväť účastníkov súťažilo v dvoch kategóriách (ZŠ a SŠ) v poézii a próze. Súťaže sa zúčastnila aj naša žiačka Monika Kondelová.

• História bližšie k deťom

• Žiaci prenikli do života stredoveku. Počas prehliadky Oravského hradu deti mali možnosť spoznať ako sa žilo v stredoveku, kto bol hradný pán, rytieri, prečo boli hrady takými nedobytnými pevnosťami, čo šľachta jedla, pila, ako sa zabávala, obliekala....

• Hodina geografie v Roháčoch

• Žiaci deviateho ročníka absolvovali náučnú túru okolo plies v Roháčoch. Mnohých táto krása uchvátila a vzbudila ich väčší záujem o  prírodu.

• Spinning maratón pre Lulu

• Dynamit klub o.z. Námestovo pod vedením p. učiteľky Aleny Novákovej dňa 6. 9. 2014 za podpory ZŠ Slnečná 168/28 Námestovo usporiadal charitatívnu akciu - spinning maratón pre našu žiačku Lucku Sochovú.l

• Začiatok školského roka

• Dňa 2. septembra sa opäť otvorili brány školy. Privítali sme všetkých žiakov školy. Prváčikov v ich prvý deň bol privítať aj primátor mesta Ing. Ján Kadera, ktorý im odovzdal prvácky darček. Pani riaditeľka v príhovore všetkým popriala veľa úspechov, trpezlivosti a entuziazmu.