• Pomoc drobnému vtáctvu

• Počas predmetu TECHNIKA sme vo štvrtok spolu so žiakmi 9.A v lese nad záhradkami zavesili na stromy vlastnoručne vyrobené vtáčie búdky. Samozrejme nevyhli sme sa ani prvej guľovačke. Keď pôjdete okolo, možno spozorujete, či tam nejaký vtáčik nezimuje. V pláne máme vyrobiť aj kŕmidla a počas zimných mesiacov nosiť vtáctvu potravu. Dúfam len že nebude taká tuhá :-)

• Piráti krásy

• Pravidelne sa v priestoroch našej školy uskutočňuje recitačná súťaž Piráti krásy, ktorú organizuje Diecézny katechetický úrad Biskupského úradu Spišskej diecézy. Tohtoročnú tému tradícií slovenskej duše od mnohých slovenských autorov sme si mohli vypočuť v podaní talentovaných žiakov z celej Oravy. Bol to pre nás nádherný a obohacujúci zážitok. Veľmi nás teší, že sa tradične zapájajú aj recitátori z našej školy a žiačke deviateho ročníka Barbore Hrubjákovej sa podarilo obsadiť tretie miesto, patrí jej naša srdečná gratulácia.

• Prezentácia SŠ

• Po dvojročnej prestávke nás opäť navštívili pedagógovia a žiaci miestnych stredných škôl, kde pútavým spôsobom prezentovali našim deviatakom študijné odbory, pobyty v zahraničí, úspechy na súťažiach, známych absolventov, ale i vízie do budúcnosti.

Pozvané školy:

Súkromná Spojená škola EDUCO, Slanická osada, Stredná odborná škola technická Námestovo, Stredná odborná škola podnikania s služieb Námestovo, Stredná priemyselná škola informačných technológií Ignáca Gessaya Tvrdošín a Spojená škola Nižná

Verím, že toto stretnutie obohatilo našich žiakov a pomôže pri ich rozhodovaní a výbere tej správnej školy.

• Šarkaniáda 🪁

• Žiaci 3. a 4. ročníka v ŠKD využili svoju poobedňajšiu činnosť puštaním šarkanov a dosýta sa vyšantili. Taktiež sa k nim pridali aj žiaci 2.ročníka a aj naši prváčikovia.